Edge | Tur Oto

Edge

  • GENEL BAKIŞ
  • GALERİ
  • ÖZELLİKLER

Yeni zarafet seviyeniz

Ford Edge, tamamen sürüş deneyiminizi zenginleştirmek üzere tasarlanmış birçok gelişmiş teknolojiye sahip. Dur & Kalk Özellikli Adaptif Hız Kontrol Sistemi , Şerit Hizalama ve Şeritte Kalma Yardımcısını içeren Ford Co-Pilot360, her yolculuktan keyif almanızı sağlıyor.

Ford Edge Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. güvencesi ile sadece FordStore yetkili satıcıları TurOto (Ankara) tarafından satışa sunulmaktadır.
Kişisel sürüş asistanınız

Ford Co-Pilot360, sürüş deneyiminizi hiç olmadığı kadar konforlu ve keyifli hale getirmek için birlikte çalışan gelişmiş sürücü destek teknolojilerine sahip. Örneğin; Dur- Kalk özelliğine sahip “Adaptif Hız Kontrol Sistemi,” seyir hızınızı önünüzdeki taşıta göre otomatik olarak ayarlıyor. Trafik durduğunda sistem aracı durdurup 3 saniye içinde yol açıldığında yeniden otomatik olarak harekete geçiriyor. Bu sistem, hız tabelalarını algılayarak hız limitleri hakkında da yol bilgisayarında bilgilendirme yapıyor. Şerit Hizalama teknolojisi, şeridinizin ortasında kalmanıza yardımcı olmak için yol işaretlerini izleyerek direksiyon yardımı sunuyor.

 

Aktif Gürültü Kontrol Sistemi

Aktif Gürültü Kontrol Sistemi, kabindeki her türlü istenmeyen gürültünün etkisini azaltmak üzere tasarlanmıştır. Gürültü önleyici kulaklıklara benzer bir teknolojinin kullanıldığı mikrofonlar belirli ses dalgalarını algılıyor ve ölçüyor. Sistem daha sonra istenmeyen sesleri sıfırlamak için insan kulağının algılayamayacağı bir 'beyaz gürültü' üretiyor ve sürüş sırasında gerçek bir dinginlik duygusu yaşatıyor.

 

Dizel motorlar için yeni standart

Yeni 4 silindirli 2.0L Ford EcoBlue dizel motor, ölçülebilir derecede yüksek verimlilik ve performans sunan son derece gelişmiş turbo şarjlı bir motor. Bu yeni motor, yakıt verimliliğini arttırırken hem daha atik hem de hiç olmadığı kadar sessiz bir sürüş sunuyor.

 

Yayaları koruyun

Yaya Algılama özellikli Çarpışma Önleme Yardımı, önündeki yolu taramak için radar ve kamera teknolojisini kullanıyor. Bu sistem, otomobil, yaya veya bisikletliyle çarpışma tehlikesi algılarsa size bir uyarı veriyor. Bu uyarıya zamanında yanıt vermezseniz önden çarpışmaların etkilerini azaltmak ve hatta bu çarpışmaları önlemek için otomatik olarak fren sistemini devreye sokuyor.

 

Her şey için yeriniz var

Edge'in bagaj alanı hem etkileyici hem de esnek. 600 litreyi aşan bagaj hacmi, 60:40 oranında ayrılabilen arka koltuklar yatırıldığında 1.600 litrenin üzerine çıkıyor. Bu alana, hafta sonu kaçamağı, aile tatili ya da yoğun bir alışveriş turu için ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi rahatça sığdırabilirsiniz.