FORD GÜVENCE | Tur Oto

FORD GÜVENCE

FordGüvence alışılagelmiş mekanik garanti uygulamalarına ek olarak, gelişen otomotiv teknolojisinde yeri ve önemi artan elektrik-elektronik sistemlerini de güvence altına almaktadır. Aracınız Ford Güvence kapsamında imalat hatalarına karşılık oluşan mekanik veya elektrik/elektronik arızalarının sözleşmede belirtilen oranda karşılanmasını sağlar.

Araç bakım ve kontrolleri; Ford Otosan tarafından aracınızı güvenle kullanmanız için belirlenmiş kilometre veya sürelerde yaptırılması gerekmektedir. Aracın bakımlarının, bakım listesinde belirtilen kontrollere uygun yaptırılması ve tanımlı olan standartları sağlayan parça kullanılarak yaptırılması gerekmektedir. Araca ait bakımların zamanında ve araca uygun şekilde gerçekleştirilmesi durumunda ve satın aldığınız güvence paketine ait ek süre/ek kilometre (hangisi önce dolar ise) boyunca kapsam içerisindeki mekanik ve elektrik/elektronik parçalardaki imalat hataları için Ford Güvence’niz geçerliliğini koruyacaktır. Arıza durumunda servisimize başvurmanız yeterli olacaktır.

Aldığınız Ford Güvence’nin kapsamı yol yardım hizmetlerini de kapsamaktadır. Böyle bir durumda 444 36 73 numaralı Ford Direkt Hattı’ndan Ford EuroService’e ulaşarak, araç çekilmesinden profesyonel sürücü servisine kadar bir çok hizmetten yararlanabilirsiniz. Ford EuroService hizmetleri ile ilgili detaylı bilgiyi garanti ve servis klavuzu’ndaki FordGüvence kısmında bulabilir veya servisimizden öğrenebilirsiniz.