YAKIT GÜVENCE | Tur Oto

YAKIT GÜVENCE

Aracınızın verimliliğini ve performansını korumanın en önemli şartlarından biri kaliteli yakıt kullanımıdır. Düşük kaliteli yakıtın yakıt sisteminde korozyona sebep olduğu ve motorun ömrünü kısalttığı deneylerle kanıtlanmıştır.

Aracınızı keyifle ve güvenle kullanabilmeniz için size özel bir hizmet sunuyoruz:

Üreticiler tarafından sunulan yeni araç garantisi, yakıt kalitesinden doğabilecek yakıta bağlı arızaları içermemektedir. Bu sebeple; Ford ve Opet işbirliği ile geliştirilen bu hizmet, yakıta bağlı sorunları da önlemeyi ve aracınızın ömrünü uzatarak size üstün sürüş keyfini ve güvencesini sunmayı amaçlamaktadır.

Yakıt Güvence sistemi ile OPET, 16 Ekim 2003 tarihinden itibaren satın alınan, Ford Otosan tarafından üretilen ve ithal edilen tüm araç sahipleri için, Araç standart garantisi ve varsa Uzatılmış Ford Güvence süresi boyunca akaryakıtlarını OPET istasyonlarından almaları durumunda, akaryakıt kaynaklı bir arıza çıktığında tüm maliyetlerini ücretsiz olarak karşılamayı taahhüt ediyor.

TDCI motorunuzu korumak ve maksimum performans elde etmek için sadece EN590 ya da eşdeğeri yakıtlar kullanın.

TDCİ motorlu yeni nesil dizel araçlar, EN590 standardına uygun düşük kükürtlü (maksimum 50 ppm) yakıtlarla çalışmak için tasarlandılar. Çünkü EN590 standardında yakıtlar;

  • Motorun performans kayıplarını önler,
  • Motoru yüksek maliyetli arızalara karşı korur,
  • Motorun kış aylarında çalışmasını kolaylaştırır,
  • Düşük kükürt oranıyla çevreyi korur.